İçten Haberler
    Son Dakika
 Muhabbet Platformu Sohbet Organizasyonlarıyla İnsanlara Ulaşıyor
28 Şubat 2013 Perşembe 18:49

Muhabbet Platformu, sohbet organizasyonlarıyla insanları tasavvufi konularda bilgilendirerek tasavvuf kültürünün daha yakından tanınmasını sağlıyor.

Başta katılımcı derneklerin üye ve gönüllüleri olmak üzere toplumun geneline yönelik eğitim ve kültür seviyesini yükseltmek için faaliyetler yapan Muhabbet Platformu, Sohbet organizasyonlarıyla ülke genelinde insanlara tasavvufu anlatıyor ve tanıtıyor.

Türkiye'nin bütün şehirlerinde uygulanıyor

Sohbet organizasyonları Türkiye'nin bütün şehirlerinde, ilçelerinde, beldelerinde hatta mahallelerinde platformun gönüllülerine ve sohbetin yapıldığı beldenin insanlarına yönelik haftanın belli bir gününde bir araya gelmesiyle düzenleniyor.

Alanında eğitim alan ve belli bir dereceye gelen aynı zamanda ders vermesine kanaat getirilen tasavvuf konusunda bilgili akademisyen, uzman ve hocalardan, tasavvuf kültürü başta olmak üzere tasavvufi hayatın daha iyi öğrenilmesi için fıkıh, akaid ve siyer gibi konularda da sohbetler yapılıyor.Tasavvuf Kültürü alanında bilgili ve uzman insanlar yetişmesine vesile olacak

Muhabbet Platformu, tasavvuf kültürü konusunda daha bilgili ve uzman olmak isteyen katılımcılara da bu sohbet organizasyonları vesilesiyle tasavvuf kültürü alanında eğitim almalarını sağlayacak. Aldıkları eğitimlerin sonunda ise öğrendikleri bilgileri tasavvuf kültürünü insanlara tanıtmak amacıyla platform tarafından seminerlere gönderilecekler.

Sohbet Organizasyonlarının Faydaları

Bazı katılımcılar Sohbet Organizasyonlarının faydası ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdiler: "Sohbetlere gelmeden önce bilgilerimizin doğru olduğunu zannediyorduk. Bir kaç hafta sohbetlere katıldıktan sonra şimdiye kadar bildiklerimizin çoğunun yanlış olduğunu gördük. İnşallah bundan sonra aldığımız doğru bilgilerle doğru bildiğimizi zannettiğimiz konularda sağlam bilgilere sahip olacağız." Katılımcılar, sohbet organizasyonlarıyla bu imkanı sağlayan Muhabbet Platformu'na şükranlarını sundular.Muhabbet Platformu sosyal ve kültürel faaliyetler de düzenleniyor

Sohbet organizasyonlarındaki katılımcılara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler de yapılıyor. Bunlar arasında camii, tarihi, kültürel ve tasavvufi mekânları ziyaretler, geziler, piknik, maç vb. faaliyetler de platform kapsamında yapılıyor.

Fotoğrafları görmek için tıklayınız!

Kaynak: SerhaberBu haber Kurumlar kategorisine yayınlandı. 959 kere okundu.

                         

 yükleniyor...1. Semerşah Grup ilk dönem hacı adaylarını uğurlamaya başladı
2. Nakşin Tekstil açıldı
3. Beşir Derneği’nden Düzce’de gıda kolisi dağıtımı
4. Türkiye genelinde hacı adaylarına eğitim
5. Yeşil Elma Anaokulu Kayıtları Başladı
6. Beşir Derneği Körfez'de paylaşım noktası açtı
7. Semerşah Grup’tan hacı adaylarına eğitim
8. Beşir Derneği'nin yardımları sürüyor
9. Beşir Derneği'nden protokol ziyareti
10. Beşir Derneği’nden 250 bin aileye yardım

11. Beşir Derneği yurtdışı yardımları sürüyor
12. Van’da Kadir gecesi idrak edildi
13. Dev mezuniyet programına büyük katılım
14. 1116 programda 300 bin kişi aynı sofrada
15. Geleneksel Ser Organizasyon iftarı
16. Ilgın’da vatandaşlara iftar yemeği
17. Gümüşhane yaz kursu sona erdi
18. “Her eve bir Kur’an” kampanyası
19. Dost Kapısı Derneği’nden iftar daveti
20. Hacı ve umrecilere iftar davetiKünye
Bize Ulaşın
Haber Alarmı
Rss