İçten Haberler
    Son Dakika
 Muhabbet Platformu Sohbet Organizasyonlarıyla İnsanlara Ulaşıyor
28 Şubat 2013 Perşembe 18:49

Muhabbet Platformu, sohbet organizasyonlarıyla insanları tasavvufi konularda bilgilendirerek tasavvuf kültürünün daha yakından tanınmasını sağlıyor.

Başta katılımcı derneklerin üye ve gönüllüleri olmak üzere toplumun geneline yönelik eğitim ve kültür seviyesini yükseltmek için faaliyetler yapan Muhabbet Platformu, Sohbet organizasyonlarıyla ülke genelinde insanlara tasavvufu anlatıyor ve tanıtıyor.

Türkiye'nin bütün şehirlerinde uygulanıyor

Sohbet organizasyonları Türkiye'nin bütün şehirlerinde, ilçelerinde, beldelerinde hatta mahallelerinde platformun gönüllülerine ve sohbetin yapıldığı beldenin insanlarına yönelik haftanın belli bir gününde bir araya gelmesiyle düzenleniyor.

Alanında eğitim alan ve belli bir dereceye gelen aynı zamanda ders vermesine kanaat getirilen tasavvuf konusunda bilgili akademisyen, uzman ve hocalardan, tasavvuf kültürü başta olmak üzere tasavvufi hayatın daha iyi öğrenilmesi için fıkıh, akaid ve siyer gibi konularda da sohbetler yapılıyor.Tasavvuf Kültürü alanında bilgili ve uzman insanlar yetişmesine vesile olacak

Muhabbet Platformu, tasavvuf kültürü konusunda daha bilgili ve uzman olmak isteyen katılımcılara da bu sohbet organizasyonları vesilesiyle tasavvuf kültürü alanında eğitim almalarını sağlayacak. Aldıkları eğitimlerin sonunda ise öğrendikleri bilgileri tasavvuf kültürünü insanlara tanıtmak amacıyla platform tarafından seminerlere gönderilecekler.

Sohbet Organizasyonlarının Faydaları

Bazı katılımcılar Sohbet Organizasyonlarının faydası ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdiler: "Sohbetlere gelmeden önce bilgilerimizin doğru olduğunu zannediyorduk. Bir kaç hafta sohbetlere katıldıktan sonra şimdiye kadar bildiklerimizin çoğunun yanlış olduğunu gördük. İnşallah bundan sonra aldığımız doğru bilgilerle doğru bildiğimizi zannettiğimiz konularda sağlam bilgilere sahip olacağız." Katılımcılar, sohbet organizasyonlarıyla bu imkanı sağlayan Muhabbet Platformu'na şükranlarını sundular.Muhabbet Platformu sosyal ve kültürel faaliyetler de düzenleniyor

Sohbet organizasyonlarındaki katılımcılara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler de yapılıyor. Bunlar arasında camii, tarihi, kültürel ve tasavvufi mekânları ziyaretler, geziler, piknik, maç vb. faaliyetler de platform kapsamında yapılıyor.

Fotoğrafları görmek için tıklayınız!

Kaynak: SerhaberBu haber Kurumlar kategorisine yayınlandı. 1017 kere okundu.

                         

 yükleniyor...1. Semerşah Grup’tan Mevlid Kandili Umresi
2. Beşir Derneği Malatya’da paylaşım noktası açtı
3. Sorgun Çağlayan kreş ve oyun evi yeni binasında
4. Kayserili gençlikten anlamlı çalışmalar
5. Semerkand Yayınları İstanbul Kitap Fuarı'na katılacak
6. Beşir Derneği'nden Suriyeli sığınmacılara kurban eti
7. Semerkand, Tüm Expo Fuarı’na katılacak
8. Yapılan yardımlar yerine ulaştı
9. Divan Vakfı insanları muhabbette buluşturdu
10. Semerşah Grup’un Fransa kafilesi ilk Umresini tamamladı

11. Semerşah Grup'tan cazip Umre fırsatı
12. Beşir Derneği’nden sığınmacılara yardım eli
13. Semerşah Grup ile Bosna Hersek Turu 21-24 Ekim'de
14. Beşir Derneği, 2 milyon kişiye kurban eti ulaştıracak
15. Ukba Derneği ve misafirlerinden protokol ziyareti
16. Rize Genç Tümsiad’tan kermes ziyareti
17. Semerşah Grup’tan Umre fırsatı
18. Ser Organizasyon yeni döneme hazırlanıyor
19. Semerşah Grup’tan Aralık ayı Umre fırsatı
20. Genç-Kon 9. Hizmet içi Eğitim ProgramıKünye
Bize Ulaşın
Haber Alarmı
Rss