İçten Haberler
    Son Dakika
 Muhabbet Platformu Sohbet Organizasyonlarıyla İnsanlara Ulaşıyor
28 Şubat 2013 Perşembe 18:49

Muhabbet Platformu, sohbet organizasyonlarıyla insanları tasavvufi konularda bilgilendirerek tasavvuf kültürünün daha yakından tanınmasını sağlıyor.

Başta katılımcı derneklerin üye ve gönüllüleri olmak üzere toplumun geneline yönelik eğitim ve kültür seviyesini yükseltmek için faaliyetler yapan Muhabbet Platformu, Sohbet organizasyonlarıyla ülke genelinde insanlara tasavvufu anlatıyor ve tanıtıyor.

Türkiye'nin bütün şehirlerinde uygulanıyor

Sohbet organizasyonları Türkiye'nin bütün şehirlerinde, ilçelerinde, beldelerinde hatta mahallelerinde platformun gönüllülerine ve sohbetin yapıldığı beldenin insanlarına yönelik haftanın belli bir gününde bir araya gelmesiyle düzenleniyor.

Alanında eğitim alan ve belli bir dereceye gelen aynı zamanda ders vermesine kanaat getirilen tasavvuf konusunda bilgili akademisyen, uzman ve hocalardan, tasavvuf kültürü başta olmak üzere tasavvufi hayatın daha iyi öğrenilmesi için fıkıh, akaid ve siyer gibi konularda da sohbetler yapılıyor.Tasavvuf Kültürü alanında bilgili ve uzman insanlar yetişmesine vesile olacak

Muhabbet Platformu, tasavvuf kültürü konusunda daha bilgili ve uzman olmak isteyen katılımcılara da bu sohbet organizasyonları vesilesiyle tasavvuf kültürü alanında eğitim almalarını sağlayacak. Aldıkları eğitimlerin sonunda ise öğrendikleri bilgileri tasavvuf kültürünü insanlara tanıtmak amacıyla platform tarafından seminerlere gönderilecekler.

Sohbet Organizasyonlarının Faydaları

Bazı katılımcılar Sohbet Organizasyonlarının faydası ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdiler: "Sohbetlere gelmeden önce bilgilerimizin doğru olduğunu zannediyorduk. Bir kaç hafta sohbetlere katıldıktan sonra şimdiye kadar bildiklerimizin çoğunun yanlış olduğunu gördük. İnşallah bundan sonra aldığımız doğru bilgilerle doğru bildiğimizi zannettiğimiz konularda sağlam bilgilere sahip olacağız." Katılımcılar, sohbet organizasyonlarıyla bu imkanı sağlayan Muhabbet Platformu'na şükranlarını sundular.Muhabbet Platformu sosyal ve kültürel faaliyetler de düzenleniyor

Sohbet organizasyonlarındaki katılımcılara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler de yapılıyor. Bunlar arasında camii, tarihi, kültürel ve tasavvufi mekânları ziyaretler, geziler, piknik, maç vb. faaliyetler de platform kapsamında yapılıyor.

Fotoğrafları görmek için tıklayınız!

Kaynak: SerhaberBu haber Kurumlar kategorisine yayınlandı. 1033 kere okundu.

                         

 yükleniyor...1. Semerşah Grup’tan şubelerine eğitim
2. Semerşah’tan personeline ödül
3. Van Dost Kapısı Derneği misafirlerini ağırladı
4. Semerşah Turizm Kayseri Şubesi adres değiştirdi
5. Beşir Derneği’nden Suriyeli misafirlere yardım
6. Nakış Grup’un yeni markası büyük ilgi gördü
7. Beşir Derneği Ermenek’i yalnız bırakmadı
8. Semerşah Grup’tan Mevlid Kandili Umresi
9. Beşir Derneği Malatya’da paylaşım noktası açtı
10. Sorgun Çağlayan kreş ve oyun evi yeni binasında

11. Kayserili gençlikten anlamlı çalışmalar
12. Semerkand Yayınları İstanbul Kitap Fuarı'na katılacak
13. Beşir Derneği'nden Suriyeli sığınmacılara kurban eti
14. Semerkand, Tüm Expo Fuarı’na katılacak
15. Yapılan yardımlar yerine ulaştı
16. Divan Vakfı insanları muhabbette buluşturdu
17. Semerşah Grup’un Fransa kafilesi ilk Umresini tamamladı
18. Semerşah Grup'tan cazip Umre fırsatı
19. Beşir Derneği’nden sığınmacılara yardım eli
20. Semerşah Grup ile Bosna Hersek Turu 21-24 Ekim'deKünye
Bize Ulaşın
Haber Alarmı
Rss